سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام معلم عشایر – خرید شارژ ایرانسل

پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام معلم عشایر – خرید شارژ ایرانسل

خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد که معبری به نام زنده‌یاد “محمدبهمن بیگی” نامگذاری شود
 حجت نظری، در دومین همایش بزرگداشت محمدبهمن بیگی، بنیانگذار تعلیمات عشایر در ایران که در تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: مرحوم استاد بهمن‌بیگی انسان بزرگی هستند که من خود را در اندازه‌ای نمی‌بینم که درباره ایشان صحبتی کنم.

خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد که معبری به نام زنده‌یاد “محمدبهمن بیگی” نامگذاری شود.

او با بیان اینکه مرحوم بهمن‌بیگی انسان وارسته و خاصی بود، گفت: او سال‌ها پیش، علیرغم فرصت‌هایی که در داخل و خارج کشور داشت ترجیح داد “آموزگار خوبی‌ها” باشد و در کشورش به مردم عشایر خدمت کند. مردمی که هزاران نفر از آنان با همت او امکان درس‌خواندن را پیدا کردند.

زنده‌یاد محمد بهمن بیگی، بنیانگذار نخستین مدرسه عشایری و مرکز تربیت معلم عشایر در کشور است. او در سال ۱۳۵۲ از سوی یونسکو برنده نشان ویژه پیکار با بی‌سوادی شد. فعالیت‌های بهمن‌بیگی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب هم ادامه یافت و سرانجام در یازدهم اردیبهشت ماه سال ۸۹ در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که می‌توان برای بزرگ‌داشت این چهره علمی در شورای شهر انجام داد، گفت: درخواستی به کمیسیون نامگذاری شوراها نوشتم و امیدوارم در اولین فرصت، پیشنهاد نامگذاری معبر یا مکانی به نام محمدبهمن‌بیگی در جلسه این کمیسیون بررسی شود، تا معبری یا مکانی به نام ایشان نامگذاری شود.

بنا براعلام دفتر حجت نظری، او افزود: تلاش خواهم کرد و همه باید تلاش‌کنیم تا چهره‌هایی مانند مرحوم بهمن‌بیگی بیشتر شناخته شوند.

درباره ی back120

همچنین ببینید

در هیچ جای دنیا رئیس بانک مرکزی، نرخ دلار را اعلام نمی‌کند – خرید شارژ ایرانسل

باشگاه خبرنگاران جوان: سیف رئیس کل بانک مرکزی در برنامه تیتر امشب در خصوص مسائل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *