سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / هاشمی شاهرودی: ملت ایران، پیروی از رهبر انقلاب را ثابت خواهد کرد – خرید شارژ ایرانسل

هاشمی شاهرودی: ملت ایران، پیروی از رهبر انقلاب را ثابت خواهد کرد – خرید شارژ ایرانسل

خبرگزاری میزان: گفت‌وگوی تلویزیونی آیت‌الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» از دقایقی پیش آغاز شد.

مهمترین محورهای اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این گفت‌وگو به شرح زیر است
یکی از وظایفی که اخیراً از سوی مقام معظم رهبری به مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده مسئله نظارت بر اجرای اسناد بالادستی و سیاست‌های کلان نظام است؛ قرار شد در این خصوص یک هیئت از دل مجمع تشکیل شود و بر اجرای این سیاست‌ها نظارت کند.

مدتی است مطرح است که در بازنگری قانون اساسی کشور ما همانند برخی از کشور‌های دو مجلسی با دو مجلس اداره شود؛ هم اکنون نیز می‌توان گفت که مجمع تشخیص مصلحت نظام مقدار مهمی از وظایف مجلس سنا در نظام‌های دو مجلسی را انجام می‌دهد.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام که توسط مقام معظم رهبری منصوب می‌شوند دارای افکار و تخصص‌های مختلفی هستند؛ افراد جوان هم در مجمع کم نداریم، اما طبیعت کار مجمع ایجاب می‌کند که افرادی نخبه و با تجربه در آن حضور داشته باشند.

همه قوای نظام باید روی بحث اقتصاد مقاومتی متمرکز شوند و فرصت‌های از دست رفته را احیا کنند.

همه قوانین مجلس و دولت باید با روح سیاست‌های کلی نظام تطابق داشته باشند و این مسئله به یک نظارت دقیق، پویا، فعال و همه جانبه نیاز دارد.

سیاست‌های کلان نظام نباید کلی باشند و باید شاخص‌های آن معرفی شده باشد.

مهمترین محورهای اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این گفت‌وگو به شرح زیر است.

دشمن پس از شکست در جنگ‌های نظام به سراغ جنگ در ابعاد اقتصادی و فرهنگی از طریق فضای مجازی آمده است.

موقعیت جغرافیایی و سواحل دریایی ما در منطقه بی نظیر است، ولی متاسفانه از آن‌ها به نحو بهینه‌ای استفاده نمی‌شود.

این هیئت در دو سه جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شده و ترتیبات نظارتی آن در حال آماده شدن است و بعد از آماده شدن به خدمت مقام معظم رهبری تقدیم می‌شود.

بحث‌هایی که در مجمع مطرح می‌شود ابتدا در کمیسیون‌های دبیرخانه و سپس در کمیسیون‌های مجمع طرح می‌شود و پس از آن به جلسه اصلی مجمع آورده می‌شود.

در سفری که به عراق داشتم سفیر ما در آن کشور به من گفت که سعودی‌ها و ترکیه‌ای جای ما را در بازار‌های عراق گرفته اند و این امر مایه تاسف است.

امسال هم با حضور در راهپیمایی باشکوه ٢٢ بهمن، ملت ایران اسلامی، پیروی از رهبر معظم انقلاب را ثابت خواهد کرد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی مثل ترامپ خواهد زد.

بازار ساز و کار خاص خودش را دارد و باید با تدبیر در این زمینه عمل کرد.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انسان‌هایی نخبه و از شخصیت‌های محترم هستند و الحمدالله از زمانی که من در مجمع بودم تا به امروز هیچ گونه تنشی را شاهد نبودم چرا که بحث‌ها در مجمع عمدتاً جنبه علمی و فکری پیدا می‌کنند.

همه دستگاه‌های نظام باید سهم صحیحی از اقتصاد مقاومتی و راهکار‌های رسیدن به آن داشته باشند، ما در بحث اقتصاد مقاومتی از عناوین کلی باید به راهکار‌های عملی برسیم.

مهم‌ترین وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام رد مقطع فعلی احیای سیاست‌های کلان نظام مخصوصاً در ابعاد اقتصادی معیشتی و فرهنگی است.

خبرگزاری میزان: گفت‌وگوی تلویزیونی آیت‌الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» از دقایقی پیش آغاز شد.
اطراف صندلی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه روسای سه قوه است؛ روسای قوا اعضای حقوقی مجمع هستند؛ روسای قوای قضایی و مقننه بیشتر در جلسات مجمع حضور دارند؛ روسای قوا مشغله‌های زیادی دارند و شاید همین مشغله‌ها اجازه حضور در جلسات را به آن‌ها نمی‌دهد.

همه افراد در مجمع تشخیص مصلحت نظام یک رای دارند و من هم به عنوان رئیس دارای یک رای هستم.

ملت ما همواره در صحنه‌ها حضور داشته و با این حضور پررنگ اقتدار نظام را به جهانیان ثابت و نقشه‌های دشمن را خنثی کرده است.

درباره ی back120

همچنین ببینید

در هیچ جای دنیا رئیس بانک مرکزی، نرخ دلار را اعلام نمی‌کند – خرید شارژ ایرانسل

باشگاه خبرنگاران جوان: سیف رئیس کل بانک مرکزی در برنامه تیتر امشب در خصوص مسائل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *