سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / قبرس: در عملیات علیه سوریه مشارکت نمی‌کنیم + نبنزیا: آمریکا نباید در سوریه اقدام نظامی کند – خرید شارژ ایرانسل

قبرس: در عملیات علیه سوریه مشارکت نمی‌کنیم + نبنزیا: آمریکا نباید در سوریه اقدام نظامی کند – خرید شارژ ایرانسل

خبرگزاری ایسنا: یک سخنگوی دولت قبرس درباره استفاده محتمل از پایگاه‌های این کشور توسط انگلیس برای انجام عملیات نظامی علیه سوریه اظهارنظر کرد
خبرگزاری ایسنا: یک سخنگوی دولت قبرس درباره استفاده محتمل از پایگاه‌های این کشور توسط انگلیس برای انجام عملیات نظامی علیه سوریه اظهارنظر کرد.

این سخنگو خاطرنشان کرد: قبرس هیچ توافقی با سایر کشورها درباره مشارکت در هیچ‌گونه عملیاتی ندارد. موضوع وضعیت پایگاه‌ها از مدت‌ها پیش مشخص است.

وی افزود: ما به تازگی عملیات امداد و نجاتی به طور مشترک با فرانسه داشتیم که البته نظامی نبود. قبرس علاقه‌ای به عملیات‌های نظامی در منطقه ندارد.

این مقام دولت قبرس همچنین به مشارکت احتمالی فرانسه در عملیات‌هایی علیه سوریه خبر داد و گفت که در صورت چنین مشارکتی،‌ قبرس باز هم ورودی به ماجرا نخواهد داشت.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پرودروموس پرودرومو، سخنگوی دولت قبرس اظهار کرد که این کشور در هیچ‌گونه عملیات نظامی علیه سوریه مشارکت نخواهد داشت.

——————-

خبرگزاری مهر: واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین تصریح کرد: آمریکا نباید به اقدام نظامی علیه سوریه دست بزند
خبرگزاری مهر: واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین تصریح کرد: آمریکا نباید به اقدام نظامی علیه سوریه دست بزند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم مجبور نشویم به خاطر تبعات حادثه ای که ممکن است در سوریه رخ دهد جلسه فوق العاده ای را در شورای امنیت تشکیل دهیم.

نماینده روسیه در سازمان ملل در اشاره به تهدیدات اخیر واشنگتن علیه سوریه در ادامه این مصاحبه افزود: تهدیدات کاخ سفید علیه سوریه بسیار خطرناک است. تهدیدات آمریکا سطح مقابله را به علت حضور نیروهای ما در سوریه افزایش می دهد.

گفتنی است، وزارت دفاع روسیه روز شنبه هفته جاری هشدار داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق حمله کنند.

شایان ذکر است، نماینده روسیه در سازمان ملل شب گذشته پیش نویس قطعنامه ضد سوری آمریکا را در شورای امنیت وتو کرده بود.

لازم به ذکر است، دولت سوریه بر اساس توافق خود با سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی در سال ۲۰۱۳، ذخائر اینگونه تسلیحات را تحت نظر بازرسان این سازمان کاملاً نابود کرده بود.

سال گذشته، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با بهانه قرار دادن حمله شیمیایی دولت سوریه به خان شیخون، بیش از ۷۰ موشک به پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص واقع در سوریه شلیک کرد.

درباره ی back120

همچنین ببینید

زلزله ۵.۹ ریشتری در بوشهر – خرید شارژ ایرانسل

خبرگزاری ایسنا: زمین لرزه ای به بزرگی ۵٫۹ ریشتر حوالی کاکی در استان بوشهر را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *